Hakkımızda

Akdatasoft Yazılım kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu ve geliştirmeye devam ettiği Üretim Yönetimi yazılımları ile 1995 yılından beri bilişim sektöründe hizmet vermektedir.

İşletme tecrübeli kadrosu ile ve bilgi birikimlerini müşterileri ile paylaşarak 200 den fazla firma ve 500 den fazla işletmede yazılım kuruluşu gerçekleştirmiştir.

Bilişim teknolojisinin hızla gelişmesi ve yaygınlaşması neticesinde değişen çalışma koşullarına destek olmak amacıyla, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi NKÜTEK Teknopark bünyesinde AR-GE çalışmaları ile ürünlerini geliştirmekte ve yeni ürünler çıkararak kullanıma sunmaktadır.

Sektörel bazda uyarlamalar ile, işletmelerin iş süreçlerinin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasını hedeflemiştir.

akdatasoft_banner

Hakan AKALIN

Kurucu Ortak / Genel Müdür

Üretim sahasında yöneticileri, ürünlerin istenilen zaman ve miktarda hazır olmasını sağlarken, bu süreçte ihtiyaç duyulacak zaman, hammadde, insan, makine gibi kaynaklarını nitelik ve nicelik olarak değerlendirerek planlamak zorundadır. Üretim planı yapılırken, satış bölümü ve müşteri temsilcilerinin talepleri gözetilirken, minimum maliyetlerde çalışmak ve kalite standartlarını karşılamak ana hedef olarak belirlenir. Dolaylı olarak da şirketin karlılığının devam etmesini, Pazar taleplerine cevap verebilmesini ve rekabet gücünü kaybetmemesini sağlar.

Akdatasoft yazılımları sektörel uyarlamalar ile üretim planlama yapmak için gerekli veriyi sağlayan yardımcı bir araçtır. Akdata Üretim Yönetimi Sistemi yapılan planların üretim sahasında işleyişinin izlenmesi, planlana akışa bağlı olarak çalışmasını sağlar. Plan sonuçlarının kolayca değerlendirilmesi, mevcut durumun hızlı analiz edilebilmesi sayesinde karşılaşılan sorunların çözülmesi ve gelecek planlarının doğru yapılması sağlanmaktadır. Tüm üretim süreçlerinizin uçtan uca kayıt altına alınması ile üretimin analiz edilebilmesine ve firmaların ÜR-GE yapabilmesine imkan verecek, üretim kapasitesinden en iyi şekilde fayda sağlanacaktır.

Proses bazlı barkodlu üretim takip sisteminde ürünün süreç takibi yapılarak fiiliyatta gerçekleşen tüm hareketler kayıt altına alınmaktadır. İzleme modülleri sayesinde bu süreç gerçek zamanlı ekranlar yansıtılarak sorumlular tarafından takibi sağlanmaktadır. Programdaki bilgiler işletmenin çeşitli departmanlarının girdiği bilgiler ile anlık güncellenerek, uyarılar ile işletme yönlendirilmektedir. Bu kapsamda miktarsal ve oransal olarak değerlendirilmeler yapılmakta, üretim süreçlerinin iş yükleri görülmekte, işletme kaynaklarının kullanım durumu ortaya çıkmaktadır.

Merhaba!

Not readable? Change text. captcha txt